Aprillis tähistame jälle üle Eesti südamekuud. Et tegu on kunagisest südamenädalast välja kasvanud sündmusega, saab ütelda, et seekord on südametervis tähelepanu keskpunktis juba 25. korda. Terve aprillikuu jooksul toimub üle Eesti palju erinevaid liikumisüritusi, täpsem info nende kohta saab Tervise Arengu Instituudi ja terviseinfo.ee veebis üleval olema märtsi lõpust. Sellel aastal käsitletakse liikumise kõrval ka südametervist mõjutavat magusasöömist.

Anija vallas on samuti tulemas mitmed liikumisüritused. Kõige suuremõõtmelisem neist on ülevallaline orienteerumismäng “Tunne Anija valda”, kus võistlejatel tuleb Anija valla territooriumil jalutades, joostes või jalgrattaga sõites koguda punkte, mille aluseks on kindlaksmääratud asukohas või objekti taustal selfie tegemine. Täpsem võistluse juhend avalikustatakse 10. aprillil. Mäng kestab 28. aprillini.

Lisaks orienteerumismängule on kavas traditsiooniline Anija valla jüriöö jooks. Võistkonda peab kuuluma neli meest ja kaks naist. Naine võib asendada meest, aga mitte vastupidi. Seekordne marsruut viib võistlejad ümber terve Kehra. Rohkem informatsiooni jooksu kohta leiab siit.

Südamekuu raames toimuvad ka mitmed huviüritused – kehakoostise mõõtmine ja aeroobika toimub Angelika Roosi käe all, discgolfi algõpetust viib läbi Rando-Juku Sirkas ning Erkki Klausi abiga on võimalik omandada jõutreeningu põhitõdesid.

Kõik südamekuu üritused on tasuta!

Anija Valla Spordimaailm soovib kõigile aktiivset südamekuud!

Osaliselt rahastatud „Rahvastiku tervise arengukava 2009-2020“ vahenditest.