Teisipäeva, 26. septembri õhtupoolikul lõid särama kohalike kergejõustiklaste silmad. Toimusid esimesed SA Anija Valla Spordimaailm korraldatud ülevallalised kergejõustiku meistrivõistlused Kehra staadionil. Võistlused algasid kettaheitega ning lõppesid prožektorite valgel toimunud 800 meetri jooksuga. Vahepeale mahtusid veel 100 meetri jooks ning kaugushüpe.

Ilm soosis võistluste läbiviimist täielikult. Nii algas kell 18:00 kettaheitevõistlus mõnusas päikesepaistes. Kettaheide oli kavas nn eksklusiivalana, sest tegelikult staadionil kettaheitmise tingimusi kunstmuru tõttu ei ole. Kettaheite ring jooniti võistluse peakohtuniku Heiko Kraubneri poolt ülima täpsusega maha hoopis staadioni kõrval asuva jäähokiväljaku asfalteeritud nurka. Meeste võistlusest võttis osa viis ning naistest kaks sportlast. Huvilisi oli kohal aga oluliselt rohkem – julgelt üle kümne pealtvaataja jälgis pingsalt võistlust. Lisaks hoiti toimuval silma peal VIP-loožis, mis asus jõeäärsel piknikualal. Nähtavasti oli tegu selle suve ühe vingema võistlusega Eestis, kus seitsmest võistlejast kuus tegid oma hooaja tippmargi või siis isikliku rekordi. Naiste konkurentsis jäi võitjal Cristlin Kuldmaal maagilisest 30 meetrist puudu 58 sentimeetrit, teise koha omaniku Julia Šatskaja tulemuseks jäi 23,26. Meeste seas oli konkurents tihedam. Kui peale esimest vooru oli veel hüpoteetiline võimalus teiseks stsenaariumiks, siis teise katse järel oli võitja sisuliselt otsustatud, kui suurfavoriit Laur Kipper heitis ketta ligi 37 meetri peale. Vanameister Heiko Kraubner heitis ära 30 meetrit ja tuli teiseks. Kolmanda postitsiooni hõivas 25-meetrise heitega Hannu Loik.

Järgmine ala oli 100 meetri jooks. Naiste seas tegi hooaja tippmargi Cristlin Kuldmaa, kes jooksis 100 meetrit ajaga 16,1. Sellest aga esikohaks ei piisanud, kuna Piret Urmet jooksis ilmselt oma tuttuute naelikute toel ühe kümnendiku võrra kiiremini. Meeste seas oli konkurents tihedam. Protokolli kanti 11 sportlase nimed. Peale eeljookse oli kavas ka finaaljooks. Olgu mainitud, et isegi Harju meistrivõistlustel pole juba paar aastat finaali olnud! Kolmest eeljooksust pääsesid aegade põhjal finaali Marius Unger, Laur Kipper, Rene Loog ning Heiko Kraubner. Kiiremaks meheks tunnistati Marius Unger, kelle 12,1 sekundit käis teistele finalistidele selgelt üle jõu. Laur Kipper oli 12,9 sekundiga teine, Rene Loog kümnendiku võrra kehvema ajaga kolmas ning Heiko Kraubner 13,4 sekundiga neljas.

Kolmandaks alaks oli kaugushüpe, mis kulges väga põnevalt kuni viimaste katseteni. Naiste seas sai kolme katse peale parima tulemuse kirja Cristlin Kuldmaa, kelle hüpped iga katsega aina kaugemale kandusid. Lõpptulemuseks fikseeriti võistluste peasekretäri Elvi Lillsoo poolt 3,70 meetrit. Teisele kohal hüppas end Piret Urmet (3,43 m) ning kolmandaks tuli Julia Šatskaja (3,32 m). Meeste võistluste lõpuks määrasid väga palju üksikud sentimeetrid. Kuldmedali võttis 5,11 meetriga Indrek Lillsoo. Hõbedale tuli vahepeal ka liidrikohta omanud Sigmar Seermann 5,08-ga ning pronksmedali pälvis Heiko Kraubner, kelle hüpe kandus 4,90 meetri peale. Täpselt sama pika hüppe tegi neljanda koha omanik Marius Unger, aga kuna paremuselt teise katse tulemus oli Heikol parem (vastavalt 4,72 m ja 4,62 m), siis läks medal seekord talle.

Viimase alana oli kavas 800 meetri jooks. Naiste hulgas näitas metsajooksude pealt tulnud Julia Šatskaja head vormi ja jooksis konkurentide ees sisse korraliku edu. Cristlin Kuldmaa jahtis oma kolmandat meistrivõistluste kulda, kuid seekord tasuks hõbe. Pronksise autasu omanikuks sai Piret Urmet, kel oli vaid mõne päeva eest jäänud seljataha Tartu Rattamaraton. Meeste hulgas oli kõige väledam Heiko Kraubner, kellele järgnesid Marius Unger ning Jaan Viirmann.

Võistluste peakohtunik Heiko Kraubner kommenteeris võistlust järgmiselt: „Oli suurepärane võistlus: ilmaga vedas ja rahvast oli päris soliidselt, arvestades tööpäeva õhtut ja tagasihoidlikku promo. Kaks-kolm vabatahtlikku, oma vahendid ja mikroskoopiline eelarve medalite näol, andsid sellele võistlusele mõnusa hubasuse nagu vanaema pannkoogid võrrelduna supermarketi kreemitordiga.“

Anija valla kergejõustiku meistrivõistlused on kindlasti kavas ka järgnevatel aastatel. Seniks soovib SA Anija Valla Spordimaailm kõigile jõudu treeningutel!

Anija valla kergejõustiku meistrivõistluste protokoll