Laupäeval, 14. septembril toimusid Kehra staadionil SA Anija Valla Spordimaailm poolt korraldatud 3. Anija valla meistrivõistlused kergejõustikus. Saadaval oli tervelt 24 medalikomplekti. Meestele ja naistele olid lisaks kuni 14-aastaste poiste ja tüdrukute võistlusklassid. Võisteldi seitsmel alal: kettaheide, kuulitõuge, teivashüpe, 100 m jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe ning 800 m jooks.  Võistluspäev algas kell 16.00 kettaheitega ning lõppes kell 19.30 800 meetri jooksuga. Kokku osales 25 sportlast, kellest enamus tegid kaasa rohkem kui ühel alal.

Kettaheites tuli kolmandat korda valla meistriks Laur Kipper, kes heitis 35,75 meetrit. Talle järgnesid Heiko Kraubner ning Janar Parts. Naiste võistluses saavutas võidu tulemusega 27,68 Cristlin Kuldmaa, kellele järgnesid Julia Šatskaja ja Ninel Luuk.

Kuulitõukes sai meeste seas esikoha Juri Jefimov (9,94 m), kes edestas Laur Kipperit ning Indrek Lillsood. Naiste arvestuses teenis kindla esikoha Mella-Riin Rauam (10,54). Talle järgnesid Cristlin Kuldmaa ja Anett Liisa Parts. Kettaheite ja kuulitõuke võistlused toimusid vaid meeste ja naiste üldarvestuses, kusjuures noorematel sportlastel oli lubatud kasutada kegemaid vahendeid vastavalt oma vanuseklassile.

Esmakordselt oli meistrivõistluste kavas teivashüpe, kust said tulemused kirja ainult mehed. Kõige kõrgemale kerkis Toomas Reisi, kes ületas 2,40 meetrit. Teiseks jäi Heiko Kraubner ning kolmandaks Janar Parts.

100 m jooksus näitas väledaimat minekut Ruudi Ottisaar (12,08 sek), kes edestas Rene Loogi ning Juri Jefimovit. Naiste klassis oli kõige kiirem Mari Klesment (14,31), kellele järgnesid Cristlin Kuldmaa ning Julia Šatskaja. Kuni 14-aastaste poiste vanuseklassis läks esikoht Jakov Simonovile (14,17). Teiseks tuli Hendrik Lillsoo ning kolmandaks Jaroslav Jefimov. Tüdrukute hulgas oli esimene Katarina Vahtra (14,24), kellele järgnesid Mella-Riin Rauam ja Anett Liisa Parts.

Meeste kaugushüppes võttis võimsa esikoha Indrek Lillsoo (5,14 m), kes edestas lähimat konkurenti ligemale poole meetriga. Teiseks tuli Janar Parts ja kolmandaks Toomas Treiman. Parim naine oli Mari Klesment (3,93), teiseks tuli Cristlin Kuldmaa ning kolmandaks Ninel Luuk. Poiste võistluses oli parim Jakov Simonov (4,26), Hendrik Lillsoo ja Jaroslav Jefimovi ees. Tüdrukute seas näitas pikimat hüpet Katarina Vahtra (4,22), talle järgnesid Mella-Riin Rauam ja Anett Liisa Parts.

Kõrgushüppes oli meeste seas parim Juri Jefimov (1,40 m). Naistest hüppas kõige kõrgemale Cristlin Kuldmaa (1,35). Tüdrukute hulgas sai esikoha Mella-Riin Rauam (1,50), kes edestas Katarina Vahtrat ning Anett Liisa Partsi. Poiste seas oli kõrgeima lennuga Martin Kikkas (1,20). Teiseks tuli Hendrik Lillsoo.

800 m jooksus anti ühisstart kõigile kaheteistkümnele võistlejale. Kõige kiiremini läbis kaks staadioniringi Kain Väljaots (2.12,33), kes võistles väljaspool arvestust. Parim Anija valla meesjooksja oli Jaan Viirmann (2.18,34), kellele järgnesid Rene Loog ja Juri Jefimov. Kiireim naine oli Julia Šatskaja (3.35,99), kes edestas Cristlin Kuldmaad. Poiste seas tuli meistriks Artur Unga (2.59,73), kes oli kiirem Martin Kikkasest ning Hendrik Lillsoost. Tüdrukute hulgas näitas väga kiiret minekut Anett Liisa Parts (3.12,32).

SA Anija Valla Spordimaailm tänab kõiki võistlejaid, võistluste peakohtunik Heiko Kraubnerit, peasekretär Marit Kuuset kohtunikke Risto Unti, Joonas Kuusklat, Marek Roomeret ning teisi võitluste korraldamisele kaasa aidanud vabatahtlikke abistajaid!

Pildid: https://www.facebook.com/pg/spordimaailm/photos/?tab=album&album_id=2975080095889059