Lasnamäel toimunud võistlusel “Põhja päästekeskuse aasta komando 2017” osalesid Tallinna ja Harjumaa 13 komandost viis võistkonda, neist kaks olid Kehrast. Põhja päästekeskuse aasta komandoks tuli Kehra II võistkond koosseisus Erko Kruusamägi, Siim Gellert, Raigo Vakra ja Mark Reisi. Kehra komandole tagas kaksikvõidu Kehra I meeskond: Hannes Kukke, Alvin Kobin, Tauno Kuusemets ja Roman Sviridov.

Võisteldi kolmel alal. Esmalt tuli tulekahjust päästa inimene. Selleks pidid kõik meeskonnaliikmed selga panema kaitseriietuse, võtma autost vajaliku varustuse, imiteerima raudukse lammutamist ning päästma hoone teiselt korruselt tulevangi jäänud inimene. Teine ülesanne oli autojuhtide vigursõit, kus tuli sõita tuletõrjeautoga edaspidi ja tagurpidi slaalomit ning tagurdama boksi. Kehra meeskondades tegid seda Siim Gellert ja Tauno Kuusemets. Viimane oli kombineeritud harjutus, milles imiteeriti neljanda korruse pööningu tulekahju. Meestel tuli voolikud viia kolmandale korrusele, tõmmata nööri abil üles ka ketaslõikur, panna selga hingamisaparaat ja minna neljandale korrusele tuld kustutama. Kõik harjutused olid kiiruse peale.

Komandopealik Aivar Kari rääkis, et võistlusteks treenitakse oma komandos. Osa mehi tuleb vabadel päevadel harjutama, osaliselt saab ka töö ajal harjutada. “Mina natuke juhendan, võtan aega ja vaatan, mis vigu mehed teevad, seejärel lihvime,” sõnas ta.

Kehra komandos on 20 päästjat, neist kaheksa osalesid kutsevõistlustel. Oma regioonis parimate hulka tulemine tagas Kehra mõlemale võistkonnale pääsu juuni lõpus Väike-Maarjas toimuvale vabariiklikule võistlusele “Eliitkomando”, kus osaleb kokku 16 võistkonda. “Läheme oma väikese komandoga ajalugu tegema – varem pole ükski komando osalenud seal kahe võistkonnaga,” märkis Aivar Kari. Ta lisas, et üle-eestilisel võistlusel on ülesandeid rohkem ja need on keerulisemad. Eelmisel aastal saavutas Kehra meeskond sel võistlusel kolmanda koha.

Allikas: Sõnumitooja (Külli Koppelmaa)