Laupäeval, 16. detsembril toimusid Kehra spordihoones neljandat aastat järjest Anija valla meistrivõistlused saalijalgpallis. SA Anija Valla Spordimaailm ja spordiklubi Anija United poolt korraldatud turniirile registreerus seitse võistkonda.

Turniirisüsteem sätestas esmaskordselt, et kõik võistkonnad mängivad omavahel ühe mängu ning lõplik paremusjärjestus selgub kogutud punktisummade põhjal. Kuna igale võistkonnale oli tagatud kuus mängu (tavaliselt 4-5), siis oli mänguaeg paar minutit lühem kui eelnevatel aastatel.

Turniir algas täpselt 10:00, kui kohtunik Žorž Bogdanov vilistas alanuks Kehra All Starsi ja Kae Õudu vahelise kohtumise. Järgnevalt teeme kokkuvõtte turniiri kulgemise kohta.

Kae Õudu heitles võistluste-eelselt koosseisuprobleemidega, kuid sai mängijad kokku ning pingutas kõvasti igas mängus. Mitmes mängus suudeti pikalt vastaseid nulli peal hoida, aga peale esimest sisselastud väravat mäng lagunes. Vastu tuli võtta päris suured kaotused, kuid ise väravata sellegipoolest ei jäädud, kuna turniiri ainuke naismängija Angelika Varis lõi värava nii Fc Juniorsi kui ka 5 miinust võrku, mis tõi kaasa suured ovatsioonid võistlust jälginud pealtvaatajate poolt.

Esimese kolme mänguga näitas head minekut Alavere, kes alustas tugeva viigiga ühe favoriidi Retro Company vastu. Järgnenud kahest mängust teeniti veel neli punkti juurde, aga paraku oli neil edasistes mängudes väga palju ebaõnne ning rohkem punktilisa ei saadudki.

Fc Juniorsi võistkond, mis oli peamiselt komplekteeritud HC Kehra noortest käsipalluritest, ei andud vastastele midagi kergelt. Esimesed kaks mängu kaotati küll kuivalt, aga 5 miinust vastu näidati sisu ning löödi kaks väravat, mis aga kaotusest ei päästnud. Võit saadi kätte mängust Kae Õudu vastu ning viienda koha saatuse otsustanud mängust Alavere vastu, kusjuures võidukoll löödi mängu viimasel minutil.

Esineliku tase oli ülimalt võrdne ning lõpp-positsioonid olid lahtised turniiri viimase mängu viimaste sekunditeni. Kehra All Stars ning Retro Company kaotasid varakult punkte Alavere vastu ja läksid turniiripäeva keskel toimunud väga olulises mängus omavahel vastamisi. All Stars kallutas mängu kindlalt enda kasuks ning parandas oluliselt oma võimalusi jõudmaks esikolmikusse.

Põrgupõhja alustas tugevalt ning teenis esimeses keerulisemas kohtumises välja viigi All Starsi vastu. Väga palju otsustasid eelneva kahe aasta meistri jaoks viimased kaks mängu Alavere ja Retro Company vastu. Alavere vastu saadi raske 2:0 võit, otsustava mängu kirjeldust võib lugeda altpoolt.

5 miinust alustas turniiri ebastabiilselt. Kui All Starsi vastu üllatati väga hea mängu ja võiduga, siis Põrgupõhjalt saadi kindel kaotus. Sellest hoolimata mängiti järgnevates mängudes soliidselt. Kullahinnaga mängus Retro Company vastu jõuti kiiresti 2:0 eduseisu, kuid kaotati lõpuks 2:5.

Turniiri viimaseks mänguks jäi tõeline maiuspala, finaalihõnguline Põrgupõhja – Retro Company. Esinelik oli sel hetkel Põrgupõhja 13, 5 miinust 12, All Stars 11 ja Retro Company 10 punkti. Põrgupõhja oli kindlustanud vähemalt teise koha, Retro Company võidu korral oleks esikoht läinud neile tänu omavahelise mängu võitmisele. Mängus oli algusest peale pinget tunda ning peagi murdus selle all Põrgupõhja väravavaht, kes andis valesöödu, mille vastaste ründaja eduseisuks realiseeris ning oma võistkonna virtuaalses turniiritabelis esikohale tõstis. Viis minutit enne kohtumise lõppu jõudis Põrgupõhja aga ilusa viigiväravani. Rohkem väravaid ei löödud ning seega tuli kolmandat aastat järjest Anija valla meistriks Põrgupõhja! Teise koha sai 5 miinust ning kolmandaks tuli Kehra All Stars. Retro Company pidi võrdsete punktide juures leppima neljanda kohaga, kuna kaotas All Starsile omavahelise mängu.

Põrgupõhja, kes tuli meistriks ka 2015. ja 2016. aastal, pikendas seega rändkarika valdusaega veel aasta võrra. Kõiki esikolmiku võistkondi autasustati medalite ning spordijoogiga. Parimad mängijad said endale jalgpalliliidu maskoti siilipoisi ning spordiklubi Anija United salli.

Turniiri lõppjärjestus:

  1. Põrgupõhja 14 punkti

  2. 5 miinust 12

  3. Kehra All Stars 11

  4. Retro Company 11

  5. Fc Juniors 6

  6. Alavere 5

  7. Kae Õudu 0

Põrgupõhja: Freddi Turmann (parim väravavaht), Priit Taalmann, Siim Urva, Antti Everst, Creiton Kojalo, Maarjo Sirol

5 miinust: Rene Loog, Cevin Kuldmaa, Martin Salumäe, Roland Aguraiuja, Talis Lisakov (parim mängija)

Kehra All Stars: Risto Unt, Evgeny Rebotunov, Erik Vinogradov (parim väravalööja), Svjatoslav Zamiralov, Rei Malõshev, Rene Koshenski, Anton Beljajev, Maksim Nagornõi

Kõik tulemused:

10:00 Kehra All Stars – Kae Õudu 9:0

10:15 Alavere – Retro Company 0:0

10:30 Fc Juniors – Põrgupõhja 0:3

10:45 Kehra All Stars – 5 miinust 2:3

11:00 Kae Õudu – Alavere 0:9

11:15 Retro Company – Fc Juniors 4:0

11:30 Põrgupõhja – 5 miinust 5:0

11:45 Kehra All Stars – Alavere 1:1

12:00 Kae Õudu – Retro Company 0:10

12:15 Fc Juniors – 5 miinust 2:4

12:30 Kehra All Stars – Põrgupõhja 1:1

12:45 Kae Õudu – Fc Juniors 1:6

13:00 Alavere – 5 miinust 1:2

13:15 Kehra All Stars – Retro Company 4:0

13:30 Kae Õudu – Põrgupõhja 0:7

13:45 Alavere – Fc Juniors 0:1

14:00 Retro Company – 5 miinust 5:2

14:15 Alavere – Põrgupõhja 0:2

14:30 Kehra All Stars – Fc Juniors 3:0

14:45 Kae Õudu – 5 miinust 1:5

15:00 Retro Company – Põrgupõhja 1:1

 

Väravalööjate edetabel:

11 Erik Vinogradov (Kehra All Stars)

10 Talis Lisakov (5 miinust)

5 Siim Urva (Põrgupõhja)

Creiton Kojalo (Põrgupõhja)

Denis Petrov (Retro Company)

Pavel Gavriljuk (Fc Juniors)

4 Maarjo Sirol (Põrgupõhja)

Roland Aguraiuja (5 miinust)

Anatoli Nagornõi (Retro Company)

Sergei Ziedjalis (Retro Company)

Rene Tähe (Alavere)

3 Evgeny Rebotunov (Kehra All Stars)

Emin Munshiyev (Retro Company)

Marius Unger (Fc Juniors)

Raigo Laidsalu (Alavere)

2 Antti Everst (Põrgupõhja)

Priit Taalmann (Põrgupõhja)

Martin Salumäe (5 miinust)

Anton Beljajev (Kehra All Stars)

Rene Koshenski (Kehra All Stars)

Svjatoslav Zamiralov (Kehra All Stars)

Andrei Kašuba (Retro Company)

Angelika Varis (Kae Õudu)

1 Rei Malõshev (Kehra All Stars)

Sergei Kopossov (Retro Company)

Pavel Hartšuk (Retro Company)

Rico Lehiste (Fc Juniors)

Aleksandr Pavljuk (Alavere)

Mark Reisi (Alavere)

Rait Lember (Alavere)

Jüri Rauam (Alavere)

1 omavärav (Alavere)

97 väravat

Keskmiselt 4,62 väravat mängus

Turniiri pildid

Korraldajad tänavad kõiki osalenud võistkondi, pealtvaatajaid ja toetajaid: Anija Vald, kohvik Sohvik, Eesti Jalgpalli Liit.

Järgmised Anija valla meistrivõistlused toimuvad 2018. aasta 15. detsembril!

 

Juba 26. detsembril hakatakse valla parimaid välja selgitama võrkpallis! Tutvu täpsema juhendiga SIIN.