Pühapäeval, 28. aprillil toimus Kehra spordihoones järjekordne Anija valla korvpalliturniir, mille korraldajateks korvpallisõbrad eesotsas Peep Kasega ning Anija Valla Spordimaailm.

Võistlustele oli oodatud kaheksa võistkonda, registreerus neli: Kae Õudu, Alavere, KHB ning eelmise aasta võitja Lynx. Võistlussüsteem sätestas, et kõik võistkonnad mängivad omavahel läbi ning enim võite kogunud tiim tunnistatakse turniiri võitjaks. Seejuures väärtustati enam naiste visatud korve, mille eest teeniti harjumuspärasest üks punkt rohkem. Näiteks naise visatud 3 punkti vise oli väärt 4 punkti. Mänguaeg oli 2×8 minutit jooksvat aega, millest kaks viimast minutit mängiti puhta ajaga.

Esimeses matšis olid vastamisi Alavere ning Kae Õudu. Kehra võistkond suutis vaatamata rabedale algusele hoo sisse saada ning võtta 21:18 võidu.

Teises mängus kohtusid KHB ehk Kehra Hood Basketball, kes igapäevaselt harjutamas Kehra staadioni puhkeala tänavakorvpalliväljakul ning rahvusvahelise koosseisuga Lynx, kellel olid kasutada Taani koondislane Simona Bartkova ning loetud päevad tagasi Eesti meistriks kroonitud Trine Kasemägi. Lynx pani oma paremuse selgelt maksma, kuigi KHB ei andnud neile midagi kergelt. Lõpptulemuseks jäi 32:15 Lynxile.

Seejärel oli kohe taas aktsioonis KHB, kes kohtus Alavere meeskonnaga. Alavere domineeris kohtumist, kuid noored kehrakad pingutasid tublisti ja hoidsid pinget mängu lõpuminutiteni õhus. Lõppseisuks jäi 29:19 Alavere kasuks.

Järgnes finaalivääriline kohtumine Lynxi ning Kae Õudu vahel. Punkt punktis kulgenud mängus oli kord peal üks, siis jälle teine. Lõpusireeni kõlades ilutsesid tablool numbrid Lynx 28, Kae Õudu 27.

Otsustavas mängudevoorus alistas esmalt Kae Õudu KHB tulemusega 22:7 ning Lynx oli 33:17 parem Alaverest, millega kindlustas turniirivõidu.

Mängude vahel toimus haarav viskevõistlus, kus iga võistkond sai panna välja kasvõi mitu paari, kes pidid minuti jooksul tabama võimalikult palju kaug-, kesk- ning lähipositsiooniviskeid. Edukaimad olid Trine Kasemägi ja Kaisa Aatonen Lynxist.

Korraldajad tänavad turniiri toetajaid, kelleks olid Anija vald, KV Kvaliteet OÜ, FIE Katrin Roomere, A-Vorst, Dominoshaus OÜ. Lisaks väärivad tunnustust vabatahtlikud abistajad eesotsas lauakohtunike Ane Laande ning Heete Kuusklaga ja peakohtunik Rein Tammik, kes hoidis ka kõige tulisemad mängud oma kindla kontrolli all.

Võistkondade koosseisud

Lynx: Siim Sellis, Ott Sellis, Eliise Pajumets, Jarmo Nikolai, Simona Bartkova, Kaisa Aatonen, Trine Kasmägi.

Kae Õudu: Annika Kask, Angelika Varis, Priidik Hanni, Aivar Urva, Margus Olesk, Peep Kask, Sander Sepmann, Ain Luukas.

Alavere: Janek Orumägi, Hannu Loik, Silver Nurmsalu, Aare Nurm, Elvo Hansen, Allan Vaiksalu, Ardi Rebane, Egert Varimets.

KHB: Tanel Vilks, Kristjan Luuk, Sergio-Silver Kreegimaa, Rico Lehiste, Karl-Johannes Kask, Radislav Krutitšenko, Erki Ehanurm, treener Naatan Pikkel.