SA Anija Valla Spordimaailm sai PRIA elukeskkonna arendamise meetmest Kehra spordihoone spordisaali kaasajastamiseks 35 306,4 eurot, kokku kulus töödele 58 844 eurot. Spordisaali paigaldati kaasaegsed ja energiasäästlikud leedvalgustid koos juhtimissüsteemiga ning müra summutavad heliisolatsiooniplaadid. Lisaks tõsteti ümber üks spordisaali vahekardin, mis võimaldab nüüd saali jagada kolmeks võrdseks osaks.

Tööd algasid oktoobri keskel ning lõppesid novembri alguses. Esmalt paigaldati spordihoone spordisaali seintele helisummutavad plaadid, mille eesmärk on müra vähendamine koolitundide ning võistluste ajal. Samuti võimaldavad need spordisaalis korraldada muusikalisi üritusi ning parandavad oluliselt heli kvaliteeti spordivõistluste ajal.

Spordihoone vanad ja energiakulukad halogeenlambid asendati kaasaegsete ja energiasäästlike leedvalgustitega. Parem valgustus on oluline koolitundide, treeningute ja spordivõistluste läbiviimise kohapealt. Samuti aitab see olulisel määral kokku hoida spordihoone elektriarvetelt. Valgustus on ühendatud dimmerdamise süsteemiga, mis tähendab, et seda saab vastavalt vajadusele reguleerida nõrgemaks ja tugevamaks. Valgustust on võimalik sisse lülitada tsoonide kaupa, olenevalt sellest, millist väljakuosa parasjagu sportimiseks kasutatakse.

Spordihoone spordisaali on nüüd tänu vahekardina liigutamisele võimalik jagada kolmeks võrdseks osaks, mis võimaldab korraga treenida kolmel treeninggrupil. Igal kolmandikul saab harrastada käsipalli, võrkpalli ja jalgpalli. Äärmistel kolmandikel on olemas korvpalli mängimise võimalus. Saalis saab mängida lisaks mängida sulgpalli, tennist ja lauatennist. Võimalik on korraldada ka maadlus- ja saalihokivõistluseid.

undefined