Laupäeval, 21. detsembril selgitati Kehra spordihoones kuuendat korda välja Anija valla meister saalijalgpallis. SA Anija Valla Spordimaailm ja spordiklubi Anija United poolt korraldatud turniirile registreerus seekord kuus võistkonda Kehrast, Aegviidust ja Alaverest. Võistlus toimus teistkordselt liigasüsteemis, kus kõik võistkonnad mängisid kõikidega läbi ning kohad jagunesid vastavalt teenitud punktidele. Võit andis tabelisse 3, viik 1 ja kaotus 0 punkti.

Mängupäev algas, kui alles hiljuti oma 60ndat juubelit tähistanud Kehra jalgpallilegend Žorž Bogdanov vilistas alanuks eelmise aasta võitja Retro Company ning Alavere vahelise mängu. Ja milline mäng sellest kulges! Mõlemapoolsete võimalustega kohtumise lõpp pakkus ohtralt põnevust. Retro Company suutis võiduvärava lüüa alles paarkümmend sekundit enne lõppu, kuigi Alaverel oli veel allesjäänud aja jooksulgi üks šanss viigistamiseks.

Järgnenud mängud olid samuti tasavägised. Esmalt leppisid Põrgupõhja ja Flamingo omavahel 1:1 viiki. Seejärel oli ALLSTRS skooriga 1:0 parem FC Aexist. Retro Company ja Põrgupõhja mängus haarasid põrgukad eduseisu, kuid pidid lõpuks 2:3 retrokatele alla vanduma. Järgmistes mängudes kogus jõudsalt punkte Alavere, kes alistas esmalt 3:0 Aegviidu ning võttis väga magusa viimase minuti võidu Põrgupõhja vastu. Samuti kasvatasid oma punktiarvet ALLSTRS ja Retro Company, kes alistasid vastavalt Flamingo ja FC Aexi kahe väravaga.

Kätte hakkasid jõudma turniiri otsustavad mängud. Tasavägistes kohtumistes oli FC ALLSTRS 2:1 parem Põrgupõhjast ning Alavere alistas 1:0 Flamingo, mis tähendas, et mõlemad meeskonnad liiguvad esikolmiku kursil. ALLSTRSi jaoks saabusid peagi ka tõehetked, sest Retro Company alistamisel oleks esikoht suure tõenäosusega olnud nende. Nii aga ei läinud, sest Company tõmbas sellest kohtumisest 2:0 võiduga pikema õlekõrre ja kindlustas sellega endale turniirivõidu. Järgmiseks vastaseks oli staaridel Alavere, see mäng otsustas 2. ja 3. koha saatuse. ALLSTRS pani siin kindlalt enda paremuse maksma ning võttis hävitava 5:0 võidu.

Aexi ja Flamingo mängus käis võitlus turniiri 4. koha nimel. Mäng jäi viiki ja jättis kõik otsad lahtiseks. Lõplikult otsustas positsioonid 4.-6. Põrgupõhja ja Aexi vaheline mäng. Kuna ka see jäi viiki, siis tekkis huvitav olukord, kus kõikidel võistkondadel tabeli tagumises otsas oli 2 punkti. Teistest veidi parema üldise väravatevahega tagas endale 4. koha Põrgupõhja, 5. tuli napilt Flamingo ning 6. jäi Aegviidu meeskond.

Anija valla meistritiitli võitis seega teist aastat järjest Retro Company, kelle ühtlane koosseis näitas turniiri jooksul kõige paremat kokkumängu. Meistrid said endale turniiri rändkarika. Esikolmiku meeskonnad said lisaks uhketele medalitele spordijooki kohvik Sohviku poolt. Parimaid mängijaid autasustati Anija Valla Spordimaailma ning spordiklubi Anija Unitedi auhinnakotiga.

Retro Company: Andrei Kašuba, Pavel Hartšuk, Evgeny Kharchuk, Sergei Ziedjalis, Dmitry Gostev (parim mängija), Aleksandr Gostev, Aleksandr Levin, Emin Munshiyev, Denis Petrov, Anatoli Nagornõi.

FC ALLSTRS: Rene Koshenski (parim väravavaht), Svjatoslav Zamiralov, Jüri Dmitrenko (parim väravalööja), Vasyl Dmytrenko, Daniil Molotok, Kevin-Ruslan Mamedov, Mihhail Kašuba.

Alavere: Jüri Rauam, Jaanus Rauam, Allan Vaiksaar, Raigo Laidsalu, Mark Reisi, Janar Soomre, Ardo Nõmmela, Aleks Nasilnikov, Aleksander Pavljuk.

Kõik tulemused

Retro Company – Alavere 1:0
Põrgupõhja – Flamingo 1:1
FC Aex – FC ALLSTRS 0:1
Retro Company – Põrgupõhja 3:2
Alavere – FC Aex 3:0
FC ALLSTRS – Flamingo 2:0
Alavere – Põrgupõhja 2:1
Retro Company – FC Aex 3:1
Põrgupõhja – FC ALLSTRS 1:2
Flamingo – Alavere 0:1
FC ALLSTRS – Retro Company 0:2
FC Aex – Flamingo 1:1
Alavere – FC ALLSTRS 0:5
Põrgupõhja – FC Aex 2:2
Flamingo – Retro Company 0:2

Turniiri lõppjärjestus

1. Retro Company 15 punkti
2. FC ALLSTRS 12
3. Alavere 9
4. Põrgupõhja 2 (väravatevahe -3)
5. Flamingo 2 (-5)
6. FC Aex 2 (-6)

Väravalööjate edetabel

5 Jüri Dmitrenko (FC ALLSTRS)
4 Svjatoslav Zamiralov (FC ALLSTRS)
3 Dmitry Gostev (Retro Company)
Aleksandr Levin (Retro Company)
Raigo Laidsalu (Alavere)
Siim Urva (Põrgupõhja)
2 Pavel Hartšuk (Retro Company)
Ardo Nõmmela (Alavere)
Tomas Unger (Põrgupõhja)
Joonas Kuuskla (Flamingo)
Mart Mikiver (FC Aex)
1 Andrei Kašuba (Retro Company)
Aleksandr Gostev (Retro Company)
Evgeny Kharchuk (Retro Company)
Kevin-Ruslan Mamedov (FC ALLSTRS)
Janar Soomre (Alavere)
Mihkel Kuuse (Põrgupõhja)
Marius Unger (Põrgupõhja)
Krister Tammjärv (FC Aex)
Kaarel Moppel (FC Aex)

SA Anija Valla Spordimaailm ja spordiklubi Anija United tänavad kõiki turniiril osalenud võistkondi, pealtvaatajaid ning toetajaid: Anija vald, Sohvik, Ofi Construction OÜ, Katkera OÜ; lauakohtunikke Alina Belogorskajat ning Alisa Grabarskajat, fotograafi Alissa Kutšumovat ning kogu turniiri väljakul ohjanud kohtunik Žorž Bogdanovit.

Seitsmendad meistrivõistlused toimuvad tuleva aasta 19. detsembril!