Kehra staadioni kasutamise juhised, mis on tänasest staadionile üles pandud nii eesti kui ka vene keeles. Staadion ei ole kasutamise piiramiseks enam õhtuti valgustatud. Palume järgida juhiseid, sest nende mittejärgimine võib viia staadioni sulgemiseni, nagu mõnel pool Eestis juba on tehtud.

REEGLID STAADIONI KASUTAMISEKS
COVID-19 VIIRUSE PUHANGU AJAL

Head noored ja spordiinimesed!

1. Staadionile tule tervena
Kui tunned ennast pisut haiglasena või sul avalduvad haiguse sümptomid (palavik, köha, hingamisraskused) – jää koju! Nii käitudes säästad teiste staadionil viibijate tervist.

2. Väldi füüsilist kontakti kõigi inimestega vähemalt kaks meetrit.
Kui seisad haigusnähtudega (köha, aevastamine) inimesele liiga lähedal, võid tema aevastamise korral piisknakkuse sisse hingata ja ise ka haigestuda.

Pallimängud (jalgpall, korvpall, käsipall jt) – siin tuleb hoida inimeste vahet kaks meetrit. Soovitatav on üksteise vastu mängimise asemel harjutada erinevaid mänguelemente, nagu näiteks söötmine, löömine, viskamine, triblamine jms, kus inimesed ei puutu üksteisega otseselt kokku.
Ideid selleks leiad YouTube’ist. Nt märksõnadega soccer shooting, passing, dribbling.

3. Aevastamine või köhimine
Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt. Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud (kunstmuru, pall, väravad jmt).

4. Väldi silmade, nina ja suu katsumist
Sinu käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud. Kui puudutad oma silmi, nina või suud nende kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.

5. Pese tihti ja hoolikalt käsi
Pese käsi sooja vee ja seebiga ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit. Käte pesemine ja desinfitseerimine tapab kätele sattunud viiruse.
Pese käsi:
– pärast teiste inimeste läheduses olemist,
– pärast õuest (staadionilt) tulemist,
– pärast tualeti kasutamist,
– enne sööki jne.

VALI STAADIONI KASUTAMISEKS VÕIMALUSEL SELLINE AEG, KUI STAADIONIL VIIBIB VÄHE RAHVAST!
KASUTA ALTERNATIIVINA SPORTIMISEKS TERVISERADASID NING JÕULINNAKUT!

_____________________________________

Правила пользованием стадиона в связи с распространением вируса COVID-19
Уважаемые юные друзья и спортсмены!

1. Приходить на стадион в здоровом состоянии
Если чувствуешь себя плохо или проявляются симптомы болезни (температура, кашель, тяжело дышать) – оставайся дома!
Таким образом ты не зарозишь людей,находящихся на стадионе .

2. Держи дистанцию 2 метра при контакте с людьми
Если ты находишься рядом с людьми, у которых есть признаки заболевания (кашель, чихание), то можно сразу же заразится от них.

При Игре с мячом (футбол, баскетбол, гандбол) – необходимо держать дистанцию 2 метра.При игре старайтесь больше использовать такие элементы как пассование, удары, бросание, крутить мячом, не касаясь друг друга.
Это можно посмотреть в YouTube-е, набрав слова soccer shooting, passing, dribbling.

3.При чихании, кашле или насморке – всегда в кармане иметь одноразовые платки!
При чихании, кашле или насморке высмаркиваться только одноразовыми платками.После использования сразу же выбросить в помойную урну и помыть руки. Если нет платков, то тогда воспользуйся локтевой частью своих рукавов. Закрыв рот и нос при таких ситуациях, избегается дальнейшее распространение вируса. Малейшее попадание слюны после чихания на людей, мяч и другие предметы уже является источником распространения вируса.Отхаркивание и плевание строго запрещается.

4. Старайся не прикасаться руками к глазам, носу и рту
Прикасание руками к предметам и вещам, находящимся в общественных местах является прямой угрозой распространения вируса. Соответственно прикасаясь потом руками к глазам, носу и рту можно вызвать вирусную инфекцию.

5. Мойте руки чаще и тщательно
Мойти руки горячей водой с мылом, а находясь в общественных местах промывайте руки средством от дезинфекции. Мытьё и дезинфекция рук устраняет попадание вируса.
Мыть руки:
– после нахождения с другими людьми,
– после стадиона,
– после туалета,
– до приёма пищи.

При занятии спортом используйте тропы здоровья