Laupäeval, 15. septembril toimusid Kehra staadionil SA Anija Valla Spordimaailm poolt korraldatud 2. Anija valla meistrivõistlused kergejõustikus. Saadaval oli tervelt 20 medalikomplekti. Meestele ja naistele olid sel aastal lisaks kuni 14-aastaste poiste ja tüdrukute võistlusklassid. Võisteldi kuuel alal: kettaheide, kuulitõuge, 100 m jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe ning 800 m jooks.  Võistluspäev algas kell 16.30 kettaheitega ning lõppes kell 21.00 800 meetri jooksuga. Kokku osales 29 sportlast, kellest enamus tegid kaasa rohkem kui ühel alal.

Kettaheites kaitses mullust meistritiitlit Laur Kipper, kes heitis 39,96 meetrit. Talle järgnesid Heiko Kraubner ning Tanel Kurisoo. Naiste võistluses jagus pinget lõpuni. Võidu napsas eelmise aasta hõbe Julia Šatskaja (26,59) kellele järgnesid Liina Veerbaum ning Ninel Luuk.

Kuulitõuge oli meistrivõistluste kavas esimest korda.  Meeste seas saavutas esikoha Roman Sviridov (11,05 m), kes edestas Kipperit ning Kurisood. Naiste arvestuses toimus sentimeetrite mäng, millest väljus võitjana Mella-Riin Rauam (8,98). Talle järgnesid Veerbaum ning Luuk. Kuulitõuke võistlus toimus vaid meeste ja naiste üldarvestuses, kusjuures noorematel sportlastel oli lubatud kasutada kegemaid vahendeid vastavalt oma vanuseklassile.

100 m jooksus näitas väledaimat minekut Ruudi Ottisaar (11,54 sek), kes edestas Marius Ungerit ning Laur Kipperit. Naiste klassis oli kõige kiirem Mari Klesment (14,28), kellele järgnesid Sofia Kruusalu ning Zinaida Kruusalu. Kuni 14-aastaste poiste vanuseklassis läks esikoht Tomas Ungerile (13,10). Teiseks tuli Oskar Luks ning kolmandaks Gregor Jaanus. Tüdrukute hulgas oli esimene Mella-Riin Rauam (15,35), kellele järgnes 7-aastane Lenna Veerbaum.

Meeste kaugushüpe oli päeva põnevaim ala. Esikoha teeninud Karel Jõeleht (4,70 m) edestas vaid ühe sentimeetriga teiseks tulnud Sigmar Seermanni ning kolmanda koha omanikku Marius Ungerit. Seermann sai Ungeri ees teise koha tänu pikemale paremuselt teisele katsele (vastavalt 4,60 ja 4,58 m). Parim naine oli Mari Klesment (3,68), teiseks tuli Sofia Kruusalu ning kolmandaks Julia Šatskaja. Poiste võistluses oli parim Tomas Unger (4,41), Kaarel Kuivalliku ja Oskar Luksi ees. Tüdrukute seas näitas pikimat hüpet Mella-Riin Rauam (3,59), talle järgnes Lenna Veerbaum.

Esmakordselt selgusid valla meistrid kõrgushüppes. Meeste seas oli parim Sigmar Seermann (1,60 m). Järgnesid Heiko Kraubner ning Marius Unger. Naistest hüppas kõige kõrgemale Ninel Luuk (1,25), kes edestas Sofia Kruusalu ning Zinaida Kruusalu. Tüdrukute hulgas oli vaid üks osaleja, kes aga tegi silmad ette naiste klassi parimatele. Mella-Riin Rauami tulemuseks jäi 1,40 meetrit. Poiste seas oli kõrgeima lennuga Tomas Unger (1,40). Teiseks tuli Gregor Jaanus ning kolmandaks Timo Roomere.

800 m jooksus anti ühisstart kõigile kaheteistkümnele võistlejale. Haaravas finišiheitluses sai esikoha Jaan Viirmann (2.24,47), kellele järgnes Heiko Kraubner. Tuline andmine käis ka kolmandale kohale, kust väljus võitjana Sigmar Seermann. Kiireim naine oli Sofia Kruusalu (3.35,00), teiseks tuli Zinaida Kruusalu. Poiste seas tuli meistriks Tomas Unger (2.55,53), kes edestas Oskar Luksi ning Mart Kruusalu.

SA Anija Valla Spordimaailm tänab kõiki võistlejaid, võistluste peakohtunik Heiko Kraubnerit, peasekretär Marit Kuuset ning võitluste korraldamisele kaasa aidanud vabatahtlikke abistajaid!

Protokoll: Kergejõustik 2018

Pildid: Kergejõustik 2018

Video: Kergejõustik 2018