22. veebruaril jagati Kehra Gümnaasiumi aulas Eesti vabariigi aastapäevale pühendatud Anija valla kontsert-vastuvõtul 2018. aasta tegijate auhindu. Aasta sporditeo kategoorias tunnistati võitjaks karateka Katarina Heleena Vahtra, kes võitis möödunud aastal Kimura Shukokai maailmameistrivõistlustel naiste FU14 vanuseklassis kuldmedali.

Aasta sporditeo kategoorias andis oma hääle 946 inimest. Vahtra teenis üle 40% kõikidest häältest, millega edestas Aegviidu spordihoone valmimist, heategevuslikku Sohvik Cup jalgpalliturniiri ning Anija valla spordipäeva.

Kõik aasta sporditeo nominendid koos tutvustava tekstiga.

Karateka Katarina Heleena Vahtra saavutused

Katarina Heleena Vahtra elab Anija valla Vetla külas ning õpib Alavere Põhikoolis. Ta tegeleb aktiivselt spordiklubis Impact Shukokai karatega juba 8 aastat. Kokku on Katarina saavutanud selle aja joosul üle 90 medalikoha ja 34 karikavõistluste poodiumikohta. 2018. aastal sai Katarina 13-aastaseks, mis võimaldas tal osaleda Kimura Shukokai maailmameistrivõistlustel karates. Seal võitis Katarina ülekaalukalt viis matši ja saavutas selle tulemusena maailmameistri tiitli FU14 tütarlaste raskekaalus. Katarina unistus on olümpiamängud, kus järgmistel mängudel saavad esimest korda jõudu proovida ka karatekad.

Heategevuslik jalgpalliturniir Sohvik Cup lasteaede heaks

Spordiklubi Anija United algatas 2013. aastal traditsiooniks saanud jalgpalliturniiri, kus osaleb iga-aastaselt ligikaudu 100 jalgpallihuvilist. Turniiril on aastate jooksul mänginud võistkondi nt Virtsust, Jõgevalt, Raasikult, Kuusalust ja Tallinnast, aga suurem osa võistkondi on siiski kokku pandud Anija valla elanikest. 2018. aasta turniir omas esmakordselt heategevuslikku mõõdet. Turniiri osavõtutasude ning annetuste toel soetas spordiklubi igale Anija valla lasteaiale jalgpalliväravate komplekti.

Noortekogu Anija valla spordipäev

Julia Šatskaja koos Anija valla noortekoguga korraldas 2018. aastal esmakordselt Anija valla spordipäeva, mis osutus väga edukaks ja populaarseks sündmuseks Anija valla noorte seas. Anija valla spordipäeva näol oli tegu valla noortele suunatud üritusega, kus sai võistleda mitmetel erinevatel spordialadel ühes paigas – Kehra staadionil ja staadioni puhkealal. Juulis toimunud üritusel olid kavas näiteks võrk- ja korvpalliturniir, jalgpalli osavusvõistlus ning discgolfi koolitus koos võistlusega. Anija valla spordipäeva on plaanis noortekogu poolt jätkata, sest see kujunes üle ootuste populaarseks ettevõtmiseks.

Aegviidu spordihoone valmimine

Spor­di­hoo­ne ehi­ta­mi­ne 2018. aastal oli väi­ke­se Aeg­vii­du jaoks peaae­gu sa­jan­di sündmus, sest spor­di­hal­li on igat­se­tud vä­he­malt 50-60 aas­tat. Seda tões­tas ka ava­pi­du, kus oli ko­hal suur hulk Ees­ti tun­tud spor­di­te­ge­la­si ja vallarahvast. On tunnustamist väärt, et vaid 700 ela­ni­ku­ga asu­las­se, mil­le koo­lis õpib 60 last, ehi­ta­ti kaua oodatud spordisaal, mis sobitub oma kauni puitarhitektuuriga hästi Eesti matkapealinna Aegviitu, mis on tuntud paljude spordisõprade meelispaigana.